czwartek, 7 lutego 2013

Co polecam, a co nie #2

Witajcie,


Dzisiaj jak i miesiąc temu mam dla Was opis i spis filmów i książek jakie przeczytałam w ciągu ostatnich 30 dni. Wyszło tego bardzo dużo, szczególnie filmów. Ale mam sesję i w tedy oglądanie filmów się nasila. Nie  nawidze ciszy i jak robię prace musi mi coś grać za uchem, wykorzystuję ten czas (kilkanaście godzin dziennie) do nadrobie nia filmowych zaległości.

Kiedy miałam Iwonę Reader mogłam puszczać sobie ebooki jako audio booki, uwielbiam to. Nie niszczę wzroku," nie tracę" czasu na czytanie, który przeznaczam na robienie prac. Lepiej mi się robi prace jak czegoś słucham, bo nie odwracam co chwilę wzroku. A jak się wciągnę w słuchanie to praca sama wyskakuje. 
 


"Zapach Adama"
"Saga Domu Nocy" P.C. Cast - gorąco polecam


Te książki są rewelacyjne! Już po samej okładce się zakochałam, a do 3 rozdziału pojawiła się głęboka miłość. Na razie przeczytałam 10 tomów,  w tym 9 jest wydanych w Polsce. Na szczęscie są osoby, które tłumaczą z angielskiego dla innych fanów. Na początku poznajemy zwykłą nastolatkę (jak zawsze), która zostaje naznaczona na wampira. Musi udać się do szkoły Domu Nocy dla wampirów, gdzie może przeżyje przemianę w dorosłego wampira. Wampiry są ogólnie znane (np. Szekspir, Kleopatra). Wszystko co opisane w innych książkach tutaj jest przerobione - na lepsze. Jednak Zoey zostaje naznaczona przez Boginię i jest jej wybranką. Pierwsze tomy to poznanie tego cudownego świata, ludzi i przygody Zoey z nowymi znajomymi. Następnie poznajemy, że na pewno nie chodzi o opowieść miłosną, ale o coś więcej : o ochronę świata. Z każdym tomem coraz bardziej poznajemy magiczny świat i odkrywamy jego ady i zalety. Ludzie się ciągle zmieniają, ten kogo uważamy za przyjaciela pod koniec okazuje się wrogiem, umierają osoby ważne, potem się doradzają. To jest najlepsza książka o wampirach jaką czytałam. 


"Seria opowiada o przygodach szesnastoletniej Zoey Redbird, która zostaje naznaczona i aby odpowiednio przejść przemianę z adepta w dorosłego wampira musi zamieszkać w Domu Nocy. Tam poznaje nowych przyjaciół - Damiena, Shaunee, Erin i Stevie Rae, oraz wrogów, do których początkowo zaliczała się jej późniejsza przyjaciółka, Afrodyta. Zoey, jak się okazuje, nie jest typową adeptką, gdyż umie porozumiewać się z wszystkimi pięcioma żywiołami: ziemią, ogniem, powietrzem, wodą oraz duchem. Musi zmierzyć się z narastającymi problemami rodzinnymi oraz sercowymi. Dziewczyna poznaje przystojnego i niezwykle utalentowanego pod względem aktorskim Erika. Zadurza się w nim, lecz na drodze do szczęścia staje Heath, kapitan drużyny futbolowej i dawna miłość Zoey, najprzystojniejszy nauczyciel Loren oraz świetny łucznik Stark. Mentorką Zoey oraz kapłanką Domu Nocy jest Neferet, której mroczną tajemnicę dziewczyna odkryła przy pomocy przyjaciół oraz swej ukochanej babci. Po niedługim okresie Zoey odkrywa powiązanie z A-yą, dziewczyną która uwięziła nieśmiertelnego Kalonę, upadłego anioła. Kiedy nawiedzają ją wspomnienia dziewczyny, Zoey wie, że klucz do pokonania Kalony leży w przeszłości, jednak dręczą ją wątpliwości co do tego, czy powinna i chce go na dobre unicestwić..."
 
ofiara 44 Tom Rob Smith - polecam


Książka zaczyna się od zabicia kota... Ludzie w Rosji są tak głodni, że jedzą robaki i korę z drzew, a jak zobaczyli ostatniego kota w wiosce to dwójka dzieci zabija go dla jedzenia. Akcja jest ciekawa, dotyczy ponad 44 morderstw dzieci. Najlepsze jest to, jak przedstawiono system stalinowskiej Rosji. Przesłuchania, oskarżenia, książka robi wodę z mózgu! Kobietę oskarżono, bo w myślach modliła się o niepowodzenie Stalina! I tłumaczenie dlaczego mają rację, że ją oskarżają. Ma ok 400 storn, a czytałam ją 4 godziny:)

"Lew Stiepanowicz Demidow, młody, obiecujący funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego to człowiek, który nigdy nie podważa jedynie słusznych poglądów Partii. Aresztuje każdego, kogo każą mu aresztować. Wyrzuca z pamięci straszną śmierć małego chłopca, bo wierzy w stanowisko Partii, zgodnie z którym w komunistycznej Rosji nie ma prawa zdarzyć się morderstwo.

Lew to posłuszny sługa systemu. Ale nagle jego wiara, że służy dobrej sprawie, zostaje zachwiana. Staje się przymusowym świadkiem okrutnego torturowania człowieka, o którym wie, że jest niewinny. Potem otrzymuje rozkaz aresztowania własnej żony. Lew rozumie, jak działa Państwo: należy ufać, ale kontrolować, szczególnie tych, którym ufamy. Musi dokonać dramatycznego wyboru: żona albo życie. A tymczasem z rąk tajemniczego mordercy giną kolejne dzieci..."

Ludzka stonoga (2009)  Human Centipede - najgorszy film jaki widziałam


Pół filmu zastanawiałam się dlaczego jeszcze to oglądam, a teraz mam takie obrzydzenie, że szybko nie zapomnę tego filmu. Cały pomysł jest powalony, delikatniej nie mogę tego ująć! Czytałam, że to jest film tylko dla wybranej garstki fanów i to bardzo chorych fanów. Krew, zabijanie w moim pokoleniu nie robi różnicy. Najgorsze jest to, że nawet dziecko wie, że zszycie ludzi na zasadzie usta- pupa i "zrobienie" układu pokarmowego na zasadzie jedzenia kupy osoby z przodu jest chore. Przecież nie musiał ich od razu łapać i zaszywać. Lekarz po tylko latach nauki nie wie, ze człowiek jedząc cudzą kupę nie przeżyje? A kilka dni po operacja zszycia usta-pupa o przy pierwszej kupie wda się gangrena i inne zakażenie? Skoro po świerzych ranach smarujemy kupą? Film TYLKO dla ludzi o silnych nerwach i dobrym odruchu rzygania
 

 To jest rysunek lekarza światowej sławy, który rysuje swój projekt. Bardzo "medyczne" i "profesjonalnie"...
"Dwie amerykańskie dziewczyny podróżują po Europie. W Niemczech psuje im się samochód. Szukając pomocy trafiają na wolno stojący dom. Następnego ranka budzą się w piwnicy, w której znajduje się również pewien Japończyk. Okazuje się, że uwięził ich stary niemiecki chirurg, który specjalizował się kiedyś w rozdzielaniu bliźniąt syjamskich. Postanawia on, jako pierwszy na świecie, połączyć ze sobą troje ludzi tak, aby stworzyli jeden układ pokarmowy." 

Mechanizm serca 

Myśl jak facet - jak ktoś lubi średnie komedie romantyczne
Śmieszny film. Komedia romantyczna o tym co by było gdyby facet napisał poradnik dla kobiet: jak radzić sobie z chłopem. I wszystko super działa, tylko, że panowie odkrywają ten poradnik i zaczyna się zabawa. Lekka, miła i nie wymagająca komedia.

Blue valentine - polecam, koniecznie obejrzeć z partnerem
Poleciła mi go koleżanka, żebym koniecznie obejrzała z mężem. Film opowiada o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Bardzo smutne szczególnie jak niektóre sytuacje widzisz u siebie w związku. Zakończenie jest smutne. 

Sekretarka Hitlera - polecam
Oglądałam blohi kosmetyczna na yt i na pasku bocznym zobaczyłam ten film. Nie wie co ma jedno do drugiego, yt wie lepiej. Historia osobistej sekretarki Hitlera, która jadła z nim codziennie obiady, była na jego ślubie z Ewą. Przeżyła jego samobójstwo w bunkrze. Po prostu słuchać i słuchać... 

Z pamiętnika wściekłej żony - polecam
Pól filmu chciałam nią potrząsnąć.  Jej zachowanie jest dla mnie głupie. Na początku jest śliczna, bogata i ma kochanego męża. Po uroczystej kolacji i ich rocznicę mąż  wyrzuca ją siłą z domu, dla kochanki i jego 2 dzieci z kochanką. Okazuje się, że dziewczyna pochodzi z najgorszej dzielnicy (jak z bajki o Kopciuszku) i wraca do domu babci. Babcia wita ją grożąc pistoletem, jest "typową" czarną amerykanką.Nigdy nie byłam w USA, wiec nie wiem czy czarni są aż takimi narkomanami, manelami bez perspektyw jak przedstawia się ch w filmie oraz czy w USA , kraju marzeń są aż taki biedni ludzie. Od nudnych scen, gdzie prawie wyłączyłam film, są super śmieszna jak darcie sukienek Prady i cięcie piłą motorową willi.

Dziewczyńskie porachunki - polecam
Flm opowiada o dziewczynie w szkole w USA, która chce być popularna. Zaprzyjaźnia się z gwiazdą szkoły. Jednak pozostałe owieczki z kręgu VIPów są zazdrosne, wyciągają stare wpisy w necie nowej "przyjaciółki", podpuszczają pozostałe dziewczyny i zaczyna się katowanie. Przez 30 min, katują, biją, kopią, popychają dziewczynę. Kończy się to ślepotą na jedno oko, pęknięciem bębenków słuchowych oraz wstrząsem mózgu. Oczywiście jak to z prawem bywa, ofiara boi się wyjść z domu a katy czują się jak gwiazdy. Nagrały film o tym jak ją biją, żeby wrzucić na yt. Te dziewczyny chore, nienormalne i uważają pobicie koleżanki za super śmieszne i to czyni je bardziej popularne. ciekawie są pokazane media, jak popierają agresorki i przedstawiają je jako ofiary. 

16-letnia matka- polecam
Fil z wspólczensej szkoły w USA. Dziewczyna podaje się za sisotrę swojego dziecka, żeby nie stracić "twarzy"? Przeprowadza się, zrywa z ojcem dziecka. Film jest głupi, nauczycielka prawie przy całej szkole wykrzykuje że dziewczyna jest natką swojego "brata" czy niszczy jej życie. Po co ona się w ogóle czepiała i mieszała? Historia ciekawie pokazana o trudach życia młodej matki. 

Filmów było jeszcze więcej, ale kto by to czytał? 

Kilka minut przed publikacją znalazłam prześliczną piosenkę cover Gangnam Styl - pierwsza wersja, która jest rewelacyjna!


Które  z tych filmów lub książek znacie? 
A które przeczytaliście?Zapraszam do mojego konkursu z okazji pierwszych urodzin bloga! Można wygrać shinybox - styczeń.
 

7 komentarzy:

 1. sporo ciekawych pozycji książkowych widzę :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne wykonanie gangnam style.
  A filmy muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresował mnie film Sekretarka Hitlera, na pewno niedługo obejrzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. jej, ludzką stonogę widziałam i masakra...

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem pod ogromnym wrażeniem, ja nie jestem w stanie skupić uwagi na filmie ;< :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie lubię audiobooków...może dlatego, że jestem wzrokowcem i by zapamiętać czy nawet zrozumieć sens muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Mechanizm serca" mam zaklepany do przeczytania:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za wszelkie komentarze! W miarę możliwości czasowych odpowiem na Wasze komentarze:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
tu jest to do cookies