poniedziałek, 9 czerwca 2014

Motywacje włosowe #7 odżywiaj od wewnątrz

Witajcie!

Od dawna wiadomo, że zdrowa dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i wygląd. W pierwszej kolejności organizm dostarcza składników odżywczych ważnym organom, a włosy? Bez nich da się radę żyć i swoją porcję witamin dostają na końcu. Dlatego powinnyśmy się postarać, aby nasz dieta była zróżnicowana, zdrowsza i żeby to co trafia do włosa było w stanie zapewnić mu podstawy dobrego rozwoju. 


Oczywiście pomocne są suplementy diety, ale pamiętajmy żaden suplement nie zastąpi nam zdrowej diety. Często nawet mała zmiana diety pomaga nam pozbyć się problemów zdrowotnych. Sama nie zmieniłam diety całkowicie, ale staram się wyeliminować to co zbędne. Zamiast batonika - wybieram jabłko, zamiast smażonego - gotowane na parze. Okazało się, że nie tylko tłusty kotlet z panierką może być pyszny, samo obtoczenie przyprawami i usmażenie daje taki rewelacyjny smak mięsa. 

Dlatego sama pielęgnacja z zewnątrz nie wystarczy. Nie będziemy mieć zdrowych włosów (nawet kupując najlepsze kosmetyki) kiedy nasza dieta nie dostarcza im budulca. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje bardzo za wszelkie komentarze! W miarę możliwości czasowych odpowiem na Wasze komentarze:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
tu jest to do cookies