środa, 8 stycznia 2014

Zaufaj różowej sile... zapomnij o plamach, bo one mają się świetnie:)

Witajcie!

Jednak reklamy mają wpływ na moje życie. Może to przez 28 dni siedzenia na L4 - znam już rozkład tv prawie na pamięć. Zwiędnąć można, każda pionowa i pozioma powierzchnia lśni. I dzisiaj stojąc w ogromnej kolejce w sklepie coś zadziałało jak wabik, bo dla mnie - nie - nie kasy ze słodyczami, nie wysypujące się cukierki - moim wabikiem jest chemia. Bo ciągle wierzę, że coś tam działa. Ten wanisz tak patrzył smutnie z półki i aż krzyczał "weź mnie! Wypiorę 100 rodzajów plam". Kurczę, 100 aż nie mam, ale może chociaż z jedną da sobie radę? Tak żeby zadziałał na 1/100 mocy? 

Bo taka plama to dzieło mojego męża. Nie wiem jak on to zrobił, ale wyciągając pranie z pralki znalazłam tłuste plamy na dwóch moich bluzkach. Nie wiem jak mu się to udało, jak nakierował plamy akurat na moją część prania, ale dwie rzeczy na cały cykl ubabrane w plamach. Nie żebym to on zrobił, ale COŚ z pralki im zaszkodziło (tak samo jak COŚ podlewając kwiatki wylało ziemię z doniczek). Pamiętam jak po pewnym czasie ubrania po praniu męża zaczęły robić się lepkie. Pralka szwankuje? (ale nie bo moje pranie jest dobre). Aż przyłapałam go na dozowaniu i tak oto prał w płynie do płukania, a płukał w proszku! I nie wiem co mu odbiło, bo przez rok dobrze dozował środki. Więc te plamy to też pewnie jego sprawka.

Po 6 godzinach moczenia i praniu stwierdzam, że moje plamy mają się dobrze. Ani myślę ustępować pod potęgą różowej siły. Pomyślałam, że oprócz plam (skoro kupiłam coś na 2 rzeczy szkoda nie wykorzystać na większą ilość) mogę też dobrać brudne skarpetki i kiedyś białą koszulę. Może na te plamy pomoże? 

Wnioski? Plamy jak był tak są. Każda z nich. Miałam nadzieję na lekkie rozjaśnienie koszuli - też nic. 

Coraz mniej wierzę w kupne środki. Przypomina mi się moja walka z brudem na podstawce pod suszak: Tytan, Cif, Cilit, Domestos i nic- brud jak był tak został. Aż zalałam octem na 10 min i SAMO odeszło. Bez szorowania i tarcia. 

Macie może domowe sposoby na pozbycie się plam? I wybielenie koszuli? 

6 komentarzy:

 1. też się przekonałam, że te wszystkie środki są do kitu, jeszcze czasem zdarzy mi się uwierzyć, ale potem pluję sobie w brodę. Tłuste plamy zawsze zalewam ludwikiem :D a na wybielenie soda oczyszczona.

  OdpowiedzUsuń
 2. zalać octem!o tego nie próbowałam. Ja ostatnio też domestosem zmywałam plamę a ona nic! wszystko co możliwe, wyżeracze i nic, spróbuję z octem, mam nadzieję, ze pomoże!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tłuste plamy mówisz? Spróbuj przed praniem zaprać te plamy płynem do mycia naczyń, u mnie zawsze pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, jakdojade to też bardzo przydatna aplikacja! Nawet o niej nie pomyślałam - może dlatego, że mojego rodzinnego miasta nie ma na ich mapie ;)
  ____________

  Hahaha, faceci :D Ja też na tłuste plamy leję płyn do mycia naczyń, w miarę możliwości - jak najszybciej od momentu zabrudzenia :) Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na tej metodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A widzisz, jestem po lekturze, która myślę, że odpowie na Twój problem. Zrób roztwór 1:1 sody oczyszczonej i octu. Działa.

  Pozdrawiam serdecznie,
  KAMIL

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za wszelkie komentarze! W miarę możliwości czasowych odpowiem na Wasze komentarze:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
tu jest to do cookies