poniedziałek, 12 marca 2012

mleczko do opalania Sunozon - na cienie?!?!

Witam serdecznie,

dzisiaj szybki wpis o moim nowym nabytku mleczko do opalania  z filtrem SPF 20 z SunOzon

Przeczytałam, że ze zmarszczkami trzeba walczyć od najmłodszych lat i że powoduje je słońce to postanowiłam się zabezpieczyć. A że nie chcę kupować bubla i nie wiedziałam jak zachowa się moja skóra kupiłam próbkę. Dla tego też ochrona tylko 20 a nie zalecane 40 SPF, ale takich próbek nie było

Opis producenta:
Zapewniaj dobrą ochronę skóry podczas opalania, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.Polecane dla osób o wrażliwej na słońce, jasnej karnacji.
 
Opakowanie:
próbka 50 ml
cały produkt 200 ml

Jest małe, poręczne, łatwo się otwiera bez zdarcia lakieru.
Po dłuższym używaniu pudełko jest tłuste i może się ślizgać 

Konsystencja:
lejąca, bardo łatwa do nałożenia, przyjemnie chłodzi, szybko się wchłania, super pod makijaż (bo używam do twarzy)  
nie jest tłusty i nie zostawia tłustego filtru

Zapach:
jak każdy kosmetyk do opalania, bardzo przyjemny, szybko znika 

Wady:
opakowanie się ślizga w rękach jak się zakremuje, ale można przecież go wymyć 

Zalety: 
- usuwa cienie pod oczami - używam tylko go do twarzy i sprawdzonego oleju z kokosa i odkryłam że cienie.. zniknęły! Dziwne to jest bo nie takiego efektu się spodziewałam, ale jestem bardzo zadowolona! W ciągu 48 godzin spałam tylko 2 godziny i dzięki temu mleczku nie miałam worów ani cieni, 
-szybko się wchłania
-super pod puder czy fluid
-zanika zapach
-na wiosenne słońce wystarczająco chroni na letnim dopiero zobaczę

Skład:
Skład: Aqua, (rozpuszczalnik, baza kosmetyku)
ethylhexyl methoxyvinnamate (filtr przeciwsłoneczny) ,
octocrylene (Jedyny filtr chemiczny, który jest tolerowany w kosmetykach naturalnych. Jest to stabilny na temperaturę i promieniowanie UV filtr chemiczny, który odkłada się na skórze i absorbuje promienie słoneczne. Nie działa hormonalnie na organizm ludzki, tak jak inne chemiczne filtry przeciwsłoneczne. ) , 
cetearyl isononanoate, (Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik uzyskiwany z kwasów tłuszczowych. W konsystencji rzadki olej, który stosowany jest z kosmetykach zamiast naturalnych lipidów, ponieważ nie jełczeje. Substancja natłuszczająca, nawilżająca, wygładzająca, zapewniająca ochronę, nadaje skórze miękkość, elastyczność i gładkość. )
 octyldodecanol, (Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody , przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli wygładza i zmiękcza)
 glycerin, (Jest alkoholem. Szeroko stosowana w kosmetyce. Wiąże wodę w skórze i ułatwia przenikanie innych substancji do skóry. Stosowana w dużych ilościach może uwrażliwić skórę.)
 c12-15 alkyl benzoate, (Pochodzenia chemicznego. Mieszanina składników syntetycznych uzykiwanych m.in. z ropy naftowej. Ten bardzo rzadki olej nie działa natłuszczającego, stosowany w kosmetyce zamiast naturalnych lipidów, ponieważ dobrze rozpowadza się na skórze i "pochłania" lepkość tłustych olejów. Substancja o właściwościach konserwujących, nawilżających i wygładzających. Nadaje skórze miękkość, elastyczność i gładkość)
 butyl methoxydibenzoylmethane, (Pochodzenia chemicznego. UV-absorbent, substancja przeciwsłoneczna, filtrująca promieniowanie UVA, chroniąca skórę przed przedwczesnym starzeniem, a także poparzeniem słonecznym. Mimo iż jest to środek promienioochronny może wywołać reakcje fotouczulające pod wpływem światła słonecznego)
 cetyl dimethicone, (Pochodzenia różnego. Składnik półsyntetyczny uzyskiwany z kwasu tłuszczowego i silikonów. Substancja natłuszczająca, nawilżająca, nadająca skórze miękkość, elastyczność i gładkość)
lauryl glucoside,( Emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji.  Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe)
polyglyceryl-2-dipolyhyrdoxystearate (Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsj) , 
tocopheryl acetate, ( Vitamina E otrzymywana najczęściej syntetycznie, związana z estrem kwasu octowego. Tokoferol acetat jest w przeciwieństwie do czystej witaminy E stabilniejszy wobec ciepła i tlenu. Ceniony za swoje właściwości wolnorodnikowe ,  zatem zapobiega niszczeniu cząsteczek komórek tłuszczowych. Wygładza zmarszczki (zapobiega ich pogłębianiu), sprawia, że skóra jest elastyczna i dobrze nawilżona. Działa hamująco na zapalenia, leczniczo, posiada lekki, naturalny faktor ochronny, zapobiega oksydacji emulsji i olejów przez co przedłuża ich ważność. Działanie lecznicze, ochronne w porównaniu z czystą witaminą E jest jednak słabsze)
panthenol,
 carbomer,( Substancja zagęszczająca, stabilizator. Karbomer jest najczęściej stosowaną w kosmetykach substancją stabilizującą i zagęszczającą, zwłaszcza w kremach, żelach do mycia twarzy, balsamach i mleczkach. W nadmiernych ilościach może powodować swędzenie skóry oraz zaczerwienienie naskórka.)
acylatec/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer,  (Stosowany m.in. w preparatach do pielęgnacji włosów jako substancja kondycjonująca - wygładza i zmiękcza, a także w preparatach do stylizacji - utrwala fryzurę i kondycjonuje włosy. Substancja filmotwórcza - tworzy na powierzchni włosów film, który ogranicza ucieczkę wody z powierzchni włosów, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Nadaje połysk włosom.)
parfum,  
sodium hydroxide, ( Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu , Bezpieczeństwo Warunki i ostrzeżenia jakie powinny być umieszczone na opakowaniach kosmetyków zawierających wodorotlenek sodu to: w produktach do usuwania skórek wokół paznokci - "Zawiera alkalia", "Unikać kontaktu z oczami", "Może spowodować utratę wzroku", "Chronić przed dziećmi")
disodium edta, ( Środek pochodzenia syntetycznego, stosowany głównie jako stabilizator zapobiegający zmianie zapachu, konsystencji i wyglądu produktu, neutralizuje metale ciężkie typu nikiel, żelazo, magnez. Ma także właściwości utrwalające lepkość w czasie oraz działanie antyoksydacyjne.  Stosowany w większości produktów do opalania. )
methylparaben(jest jednym z najlepiej przebadanych konserwantów, stosowany zarówno w kosmetykach żywności jaki i lekach. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).)
propylparaben. (Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).)
phenoxyethanol (Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych.)
benzoic acid (Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).)
 
 info ze strony: http://www.kosmopedia.org/

Cena:
 za próbkę: 2,69zł
za pełne opakowanie ok. 9,99 zł 

Gdzie kupić:
Rossman 


Podsumowanie:
polecam, i na pewno kupię drugi raz
jeśli efekt usuwania cieni pod oczami się utrzyma:)
ale tylko próbkę, bo zajmuje mało miejsca, jest praktyczna i wszędzie ze mną pojedzie
skład z parabenami ALE myślę, ze każdy krem który działa przeciw opalaniu takie posiada, a jeden krem z parabenami i tylko z kilkoma mi nie zaszkodzi

nie wiem czy jest testowany na zwierzętach, wiec do czasu powiedzenia informacji o testowaniu będę go kupować

25 komentarzy:

  1. O wow, a to niespodzianka! Muszę go kupić przed kolejną sesją :)

    OdpowiedzUsuń
  2. mleczko do opalania zredukowało cienie pod oczami? muszę je mieć !

    OdpowiedzUsuń
  3. musze go kupic ;d

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. 2 ,69 to nie dużo jak za krem z filtrem , a jest bardzo wydajny

      Usuń
  4. WOW serio, to muszę spróbować

    OdpowiedzUsuń
  5. mam je , i jestem z niego zadowolona

    OdpowiedzUsuń
  6. Wow, nie słyszałam o takim zastosowaniu kremu do opalania :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie martw się ja też się czołgałam po schodach, ale tylko na 1 poziomie :D Łydki to miałam takie, że musiałam na palcach chadzać :D

    OdpowiedzUsuń
  8. Odpowiedzi
    1. bardzo dobra recenzja ;D
      zapraszam na nową notkę;*

      Usuń
  9. OO to muszę spróbować :)

    zapraszam

    http://beauty-of-the-fashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  10. o! muszę go kupić jak tylko będę w rossmanie, powiedz mi jeszcze czy jest on tłusty i nadaje się pod makijaż? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja mój SunOzon używam właśnie jako kremu pod makijaż, szybko się wchłania (jak każdy kosmetyk do opalania), nawilża super (taki skład musi nawilżać), nie pachnie po nałożeniu, ładnie się na nim rozprowadza podkład czy puder (oczywiście trzeba poczekać ok 5 min ale ja mam tak z każdym kremem), do tego zabezpiecza mnie troszeczkę przez UVA i UVB. nie jest tłusty, raczej płynny, wodnisty i lejący, nie zostawia żadnego tłustego filtru. no i przy okazji zmniejsza cienie pod oczami :)

      Usuń
  11. Musze pomyśleć nad zakupem, mam nadzieje że sprawdziłby się też na moje sińce pod oczami, również się ostatnio nie śpię zbyt dobrze. Proszę napisz mi jeszcze czy ten krem można stosować pod makijaż? Czy jest bardzo tłusty? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie jest w cale tłusty, nie zostawia filtru ani żadnego uczucie po za nawilżeniem

      ja nakładam na niego makijaż, bez problemów, używam go bardzo mało bo kropka na paluszek starcza na całą twarz a często i na szyję:) fluid nakłada się dobrze i ten lżejszy i ten cięższy, puder też , bazy pod cienie jeszcze nie próbowałam nakładać

      Usuń
  12. oo wiedziałam, dodałam dwa komentarze, akurat kiedy chciałam dodać pierwszy rozłączyło mnie z internetem i myślałam że się nie dodał :) :/

    OdpowiedzUsuń
  13. skoro usuwa cienie pod oczami to musze go mieć ! :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Wow, szok, ciekawe czy na inne osoby tak też działa... Ja mam ogólnie dośc spore sińce, które uwydatnione są dodatkowo rpzez moją jasną cerę, dlatego mogłabym spróbować i powiem szczerze, że chyba nawet gdzieś miałam jakieś ostatni tego produktu z lata;)

    OdpowiedzUsuń
  15. A bardzo bieli skórę ??? Kremy z filtrami nieraz tak robią.

    OdpowiedzUsuń
  16. hmm mam ogromne cienie pod oczami i ten kremik w domu ;) z ciekawosci wyprobuje

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje bardzo za wszelkie komentarze! W miarę możliwości czasowych odpowiem na Wasze komentarze:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
tu jest to do cookies